Choď na obsah Choď na menu
 


Layla Alice Suri Evans

 

Obrázok

 

 

Meno: Layla Alice Suri Evans

Alias: Alice

Rasa: upír

Pohlavie: žena

Narodená: 20. jún 1901

Premenená: 20. jún 1920

Špeciálna schopnosť: predtuchy

 

 

Výzor

Alice je drobné a štíhle dievča, na prvý pohľad krehké. Má veľké oči, niekedy zlato-hnedé, inokedy dokonca až čierne. Jej mihalnice sú dlhé a husté, doplňujú jej už aj tak krásne oči. Pod očami má fialové kruhy, niekedy viditeľné viac, inokedy menej. Vlasy má tmavohnedé, takmer čierne a často ich nosí rozpustené, len tak si poletovať okolo jej hlavy. Ako hovoria ostatní, je neľudsky krásna a ustavične sa pohybuje s takým pôvabom, takmer až tancuje, že „by to zlomilo srdce každej baletke“. Jej krása sa spája s jej rasou. Kým však ešte bola človekom, jej krv vraj voňala nádherne.

 

Povaha

Alice je veľká optimistka, láskyplné a dobrosrdečné stvorenie. Často ignoruje rady ostatných a robí veci po svojom, no aj napriek tomu zvyčajne veci dopadnú lepšie ako sa predpokladalo. Rada svojím zamatovým zvonivým hlasom spieva o tri oktávy vyššie, než je pieseň.

Alice je veľmi moderná, vždy oblečená podľa poslednej módy. Rada utráca obrovské peniaze v najdrahších značkových butikoch. Jej adoptívny brat ju niekedy nazve otravnou, hoci puto medzi nimi je neuveriteľne silné.

Alice je, ako väčšina ich rasy, neuveriteľne rýchla a silná. Aj napriek tomu, že je drobná a útla, je veľmi dobrou bojovníčkou, pretože je pozorná, vytrvalá a rýchla.

 

História

Alicina skoršia história je veľmi nejasná, pretože si nepamätá nič zo svojho ľudského života. Jej pamäť začala pracovať až keď sa jedného dňa prebudila, úplne sama, premenená v upíra. Zistila, že sa narodila 20. júna 1901 v Biloxi, Mississippi. Tu bola pravdepodobne držaná v azyle. Rodičia ju vraj z domu ako malú vyhodili pre jej predtuchy, ktoré zosilneli v špeciálnu schopnosť hneď po tom, ako bola premenená. Ďalším možným dôvodom, prečo si Alice nič nepamätá je to, že ju vždy držali v tmavej komore.

Alice bola premenená neznámym upírom, ktorý v tej dobe pracoval v azylovom dome. Chcel ju ochrániť pred nebezpečenstvom, ktoré jej hrozilo od upíra menom Seth. Seth ju prenasledoval a chcel ju zabiť strašnou a krutou smrťou, a tak ju neznámy upír z ľútosti premenil. Nechal ju však samú a Alice tak musela čeliť novému svetu, novému životu celkom sama, bez potrebnej pomoci. Pár rokov chodila po svete, nevediac čo sa s ňou deje, keď jej ďalej svedomie nedovolilo kŕmiť sa ľudskou krvou. Zistila, že dokáže prežiť aj na krvi zvierat a že táto krv ju dokonca udržuje dostatočne silnou. Rozhodla sa usadiť na jednom mieste a nájsť ďalších upírov, ako je ona. Mala videnie chlapca, vlastne mladého muža. Momentálne sa nachádza na Silmarione, čakajúc na svoju novú rodinu.